Projektavimas

Įrengiant žaidimų aikštelę viešojoje erdvėje, labai svarbu atkreipti dėmesį į: 

  • Aikštelės atitikimą standartams.
  • Aikštelės vietos pasirinkimą;
  • Įrangos pasirinkimą;
  • Taisyklingą aikštelės išplanavimą pagal saugos zonas.

Aikštelės atitikimas standartams

Lietuvos higienos norma HN 131:2015 nustato pagrindinius vaikų žaidimų aikštelių įrengimo viešosiose vietose, jų naudojimo ir priežiūros sveikatos saugos reikalavimus, Lietuvos standartas LST EN 1176 – bendruosius saugos reikalavimus ir bandymo metodus vaikų iki 14 m. žaidimų aikštelės įrenginiams. Lauko treniruokliams bei gimnastikos įrangai, skirtai vyresniems nei 14 metų asmenims,  atitinkamai išduodamas  LST EN 16630 standartas.

Miestui.lt komanda visuomet Jums padės ir pakonsultuos visais standartų bei higienos normų klausimais, o mūsų prekių kataloge rasite tik sertifikuotą įrangą.

Aikštelės vietos pasirinkimas ir keliami reikalavimai

Higienos normoje nurodyta, kad žaidimų aikštelės turi būti įrengiamos ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklo įrenginių ir ne arčiau kaip 15 m atstumu nuo automobilių saugyklų ištraukiamosios vėdinimo sistemos angų. Žaidimų aikštelė, kurios ribos nutolusios nuo gatvės važiuojamosios dalies mažiau nei 20 m, turi būti aptverta tvora.

Aikštelės zonoje taip pat neturėtų būti medžių, betono luitų, akmenų, šaknų ir pan. Jos turi būti prižiūrimos – pjaunama žolė, žiemą nukasti ir neslidūs takeliai. Smėlio dėžėse esantį smėlį reikia pakeisti ir atnaujinti kiekvieną pavasarį, o dėžės privalo būti uždengtos.

Kadangi žaidimų aikštele naudosis ne tik vaikai, bet ir juos prižiūrintys bei lydintys asmenys, reikia nepamiršti pastatyti suoliukų, šiukšliadėžių. 

Įrangos pasirinkimas

Projektuojant žaidimų aikšteles svarbu atsižvelgti į būsimų naudotojų amžių. 1 – 6 metų mažiesiems dažniausiai rūpi viską apžiūrėti, užlipti, tuo tarpu vyresniems 7 – 14 metų labiau patinka sportiniai žaidimai, rungtyniausti tarpusavyje. Miestui.lt rasite gausų siūlomos žaidimų aikštelių įrangos pasirinkimą: sūpynes, karuseles, karstykles, nusileidimo lynus, kliūčių ruožus, smėlio dėžes, batutus ir daug kitos įrangos.

Renkantis gaminius labai svarbu atsižvelgti į jų medžiagiškumą, nuo kurio priklauso ir kaina. Gaminiai su apdailos detalėmis iš faneros bus pigesni, tačiau ne tokie ilgaamžiai kaip pagaminti iš HPL (aukšto slėgio laminato) ar HDPE (aukšto slėgio polietileno) plokščių. Ilgiausiai tarnaus įrenginys su nerūdijančio plieno ar aliuminio konstrukcija, taip pat cinkuotas, cinkuotas ir dažytas milteliniu būdu metalas. Medinė įrenginio konstrukcija yra tvirtesnė, jei pagaminta iš klijuotos, impregnuotos arba lakuotos medienos, tačiau reikalaus daugiau priežiūros.

Jeigu įrenginio maksimalus kritimo aukštis didesnis nei 1 m, Jūsų žaidimų aikštelei reikalinga saugi danga.

Taisyklingas išplanavimas pagal saugos zonas

Žaidimų ar sporto įrenginius aikštelėje reikia pastatyti laikantis tam tikrų standarto reikalavimų. Įrenginių saugos zonos negali kirstis tarpusavyje, išskyrus tam tikras išimtis. Į ją taip pat negali patekti jokia kliūtis – kitas gaminys, tvora, medis, betoninis bortas ir t.t.

Miestui.lt komanda gali suprojektuoti Jūsų poreikius atitinkančią aikštelę, laikantis visų standarto reikalavimų!

Pateikiame teisingų aikštelės brėžinių pavyzdžius:

 

Žemiau pateikiame teisingų aikštelės brėžinių pavyzdžius:

 

Taisyklingai išplanuotų aikštelių pavyzdžiai

Screenshot_9.jpg Screenshot_10.jpg

 

Screenshot_1.jpg Screenshot_3.jpg

 

Screenshot_11.jpg Screenshot_8.jpg

 

Screenshot_3.jpg Screenshot_6.jpg

 

Screenshot_7.jpg Screenshot_5.jpg

 

Screenshot_2.jpg Screenshot_4.jpg

 

 

 

Atgal į viršų